Likér & Koňak

Koňak Godet Cognac

Koňak znalců“ s 38% alkoholuUž dávný předek současných majitelů, Augustin Godet, vyvážel tento chutný francouzský koňak do Anglie nebo Nizozemí. Tajná rodinná receptura oblažuje chuťové pohárky znalců kvalitních koňaků už od přes čtyři století.

Godet Cognac je unikátní likér vzniklý povedeným spojením hrušek, jemně vyzrálého koňaku a směsi aromatických bylin.

Nadstandardně vyladěný, absolutně nekyselý „Koňak znalců“ s 38% alkoholu je opravdovou lahůdkou na našem baru.

Homepage Godet Cognac


Grand Marnier Cordon Rouge

Pomerančový likér Grand Marnier Cordon RougeLikér stvořený už v roce 1880 ve Francii rodinou Marnier Lapostolle. Cordon Rouge je delikátní směs jemných koňaků a hořkých pomerančů z Karibiku, která pozvolna zraje ve francouzských dubových sudech. Výsledkem je jedinečný pomerančový likér se 40% alkoholu, který zaujme svou nezaměnitelnou nahořklou chutí s nádechem pomerančové marmelády a lískových oříšků.

Unikátní a exotická chuť učarovala kdysi samotnému rakouskému císaři Františku Josefovi a lahve Grand Marnier se našly ve vraku Titanicu. Obdivuhodné je v dnešní době i to, že značka patří stále rodině Marnier Lapostolle.

Homepage Grand Marnier


Likér Limoncello di Capri

Citrónový likér LimoncelloItalský likér z pečlivě vybíraných extra kvalitních sorrentských citrónů rostoucích jižně od Neapole. Velmi populární drink, který vzniká máčením citronové kůry bez dužiny v alkoholu. Uvolněný aromatický olej se smíchá s alkoholem a sirupem.

Výsledkem tradiční výroby je nekyselý citronový likér bez hořkosti s osvěžující ovocnou chutí a intenzivní vůní.

Ochutnejte jeden z nejpopulárnějších italských likérů, svůdně dráždivé Limoncello.

Homepage Limoncello di Capri


Pama Pomegranate liquer

pama liker granatove jablko up barUnikátní likér z kalifornského granátového jablka se prezentuje netradiční a sladkou ovocnou chutí. Mix mýtického ovoce, kvalitní vodky a špetky tequily tvoří jemný 17% destilát.

Věděli jste, že granátová jablka a jejich semena jsou od antického starověku znakem věrnosti? Už panovník podsvětní říše Hádes dokázal pomocí granátového jablka získat věrnost Persefoné. A co asi tak bylo pověstné Evino jablko hříchu?

I proto je tento likér tak oblíbený romantickými i hříšnými dušemi.

Homepage Pama Pomegranate


Patrón XO Cafe & Patrón Citronge

Patrón likéry Xo cafe Citronge upbarPatrón XO Café je likér vzniklý vskutku uměleckým mísením mexické stříbrné tequily a přírodní kávové esence. Drink s jemnou, nesladkou a originální chutí ocení hlavně milovníci kávových drinků a koktejlů.

Naproti tomu Patrón Citronge je likér s více nasládlou chutí a příjemnou vůní čerstvých pomerančů. Samozřejmě i v něm najdete výraznou stopu tequily z agave. Oba mexické destiláty jsou i díky prémiové tequile vyladěny na 35%. Sudy od Citronge jsou později využívány k výrobě rumu z Anguily Pyrat XO Reserve.

Homepage Patrón


Likér Saint Germain

Likér z bezinekBezinkový likér z Francie je středně alkoholický nápoj s unikátní chutí a květinovou vůní s nádechem ovoce. Ta předurčuje Saint Germain ke tvorbě elegantních koktejlů. Ostatně, přesně proto byl tento exkluzivní nektar z bezinek vyroben.

Jedinečnost tohoto nápoje s 20% alkoholu spočívá také v tom, že bezinky se sbírají ručně pouze v krátkém období na konci jara v podhůří francouzských Alp. Přesně v takovém množství, aby zachovali jeho výjimečnost.

Jemná, delikátní a rafinovaná chuť a vůně broskví, hrušek a grapefruitové kůry dělají z francouzského likéru Saint Germain hvězdu našich koktejlových večírků. Nebo ho vyzkoušíte samotný s ledem?

Homepage Saint Germain


Chartreuse Verte

Bylinkový likér ChartreuseFrancouzský bylinný likér s charakteristickou chutí a vůní z 130 bylin a rostlin. Vybrané byliny se macerují v prémiové vínovici. Následuje destilace, přidání bylinného macerátu a na závěr pětileté zrání v dubových sudech.

Likér Chartreuse Verte s neortodoxními 55% alkoholu neobsahuje žádné umělé přísady, jeho typická zelená barva je dílem bylinek. Jeho výroba je přísně střeženým tajemstvím mnišského řádu kartuziánů z kláštera Grande Chartreuse.

Homepage Chartreuse Verte


Prohlédněte si ostatní UpBar panáky, stačí klik na balónek