Rum karibský & exotický

Hoďte se do pohody s těmi nejlepšími třtinovými rumy Ron Atlantico, Ron Centenario, Ron Zacapa, Ron Diplomatico, Jerry Sailor, Ron Malteco, Ron Botran, Ron Medellin, Ron Zaya a dalších značek. Rum karibský & exotický z Kostariky, Kolumbie, Dominikánské republiky, Venezuely, Guatemaly a dalších zaslíbených destinací. Pozor, jeden večer na ochutnání všech panáků určitě stačit nebude. Kterému dáte přednost?

Všechny rumy z Karibiku, Jižní a Střední Ameriky nebo Jindřichova Hradce lejeme jen do velkých panáků 0,05!


Karibský rum

Snad každý obydlený karibský ostrov se chlubí svým originálním rumem. Není divu, jeho vlastí je právě souostroví Antily, kde se daří cukrové třtině snad nejlépe na světě. I proto jsme vždy pečlivě zvažovali, které konkrétní “šlágry” zařadíme do našeho bohatého barového “playlistu”. Naši pečliví degustátoři nakonec vybrali opravdovou plejádu nejzajímavějších rumů z oblasti Karibského moře.

Ron Atlantico – Dominikánská republika

Ron ATLANTICO, karibský rum z Dominikánské republiky

Celosvětově populární karibský rum. Společnost Atlantico byla založena poměrně nedávno v roce 2008. I přesto se rychle “vyšvihla” mezi rumy nejvyšší kvality. Získala několik ocenění, včetně ceny Best Solera Rum na největším světovém festivalu rumu Rumfest ve Velké Británii v roce 2010.

Ron Atlantico nabízí kompletní řadu rumů, která se skládá z prémiového bílého rumu Platino, optimálně vyvážené Reservy a mistrovské Private Cask. Atlantico se řadí mezi sladší, více aromatické rumy.

Rum Atlantico s obsahem alkoholu 40% pochází z Dominikánské republiky a jeho patronem je známý zpěvák nám neznámých hitů Enrique Iglesias.

Webové stránky Ron Atlantico

Ron Zaya – Trinidad

Tmavý rum z karibského ostrova Trinidad. Ron Zaya je 2x destilovaný rum, který zraje minimálně 12 let v dubových sudech. Příznačná je jantarová barva, plná a bohatá chuť s výraznou vůní karamelu a vanilky. Vaše chuťové pohárky možná rozpoznají chuť kávy a melasy.

Jerry Sailor – karibský rum od amerického námořníka

Sailor Jerry, rum karibskýNeobyčejný, pro mnohé až kultovní karibský rum pojmenovaný po americkém námořníkovi Normanu Collinsovi aka Sailor Jerry. Světoznámý tatér je též autorem proslulé, znalci uznávané a velmi oblíbené rumové receptury. Nedivíme se, “námořnická” realita neztrácí nic ze své pověsti.

Tento tmavý, výrazně kořeněný až pikantní rum destilovaný z melasy vás určitě neoblbne zbytečnou sladkostí. Skvělý chuťový zážitek poskytne vašim mlsným jazykům úžasný mix vanilky, skořice, hřebíčku a limetky.

Přirozená vyváženost všech ingrediencí tohoto suchého rumu v kombinaci s 40% alkoholu dělá ze Sailor Jerry velmi vítaného společníka menších i větších rumových večírků.

Jerry Sailor Rum Homepage

Neisson Agricole Reserve Rum of Martinique

Francouzský departement Martinik se prezentuje exkluzivním hnědým rumem s 42% alkoholu. Jantarově zabarvený karibský rum Neisson Agricole Reserve je destilovaný z fermentované šťávy z cukrové třtiny a k jeho staření se využívá dubových sudů po bourbonu a whisky. Upoutá svou charakteristickou vůní vanilky a sušeného ovoce. Agricole, tedy zemědělské rumy jsou nezaměnitelné, ale také nepříliš známé.

Ron Pyrat XO Reserve – dezertní karibský rum Anguila

Pyrat Rum karibskýVýrazně nasládlý dezertní rum z malého ostrůvku Anguila. Pyrat XO Reserva je směs vyzrálých, víc jak 15 let starých rumů.

Sladká chuť rumu v sobě mísí nádech vanilky, marcipánu, ovoce a silné aroma citrusu. Není divu, sudy na zrání dříve obsahovaly pomerančový likér Citrónge. Vyladěn na klasických 40% alkoholu.

Rhum Rhum – bílý karibský rum

Rhum Rhum BlancMarie Galante je snad nejmenší karibský ostrůvek, který se může pochlubit vlastním destilátem vysoké kvality. Jedinečná cukrová třtina je tradičně ručně zpracovávána až do podoby lahodného bílého rumu svěží ovocné vůně a chuti. Agricole, tedy zemědělské rumy jsou nezaměnitelné, ale také nepříliš známé.

Pozor, tento velmi ceněný světlý rum může překvapit svou 56% sílou. I proto je spíš vhodnější do koktejlů nebo populárních míchaček s kolou.

Homepage Rhum Rhum

Rum Blackwell

Rum Blackwell JamajkaZa značkou tradičního tmavého rumu z Jamajky stojí Chris Blackwell. Zakladatel hudebního vydavatelství Island Records, který pomohl světu objevit reggae hudbu včetně samotného Boba Marleyho nebo Petera Toshe.

Tmavě zabarvený Blackwell Rum je připravován podle rodinné receptury a je dokonale vyvážen v komplexnosti, jemnosti a charakteru. Směs dvouletých a čtyřletých jamajských rumů je vyladěna na 40%.


Rum ze Střední Ameriky

Další oblastí, která je známá produkcí kvalitního třtinového rumu, je Střední Amerika. Určitě jste ještě neslyšeli o tmavých rumech z Kostariky, Guatemaly nebo Panamy?

Ron Centenario – Kostarika

Kostarické tmavé rumy Ron Centenario uspokojí všechny gurmány i gurmety třtinových panáků. Levnější a mladší rozhodně neznamená špatný. Starší a uzrálejší určitě znamená výborný! Rumy Centenario s 40% obsahem alkoholu a tou nejtypičtější chutí Kostariky.

Ron Centenario, karibský rum z KostarikyLibovej rum Ron Centenario Aňejo Special 7 je směs několika jemných třtinových rumů, které zrají v sudech z bílého dubu více jak sedm let. Během této doby získá toto sedmileté Centenario svou unikátní chuť.

Kvalitnější rum Ron Centenario Conmemorativo 9 je vyráběn z té nejlepší kostarické cukrové třtiny. Rum pak zraje víc než devět let ve speciálních sudech z dubu. V těchto sudech dříve zrála whisky a brandy, díky čemuž rum získává chuť vanilky a sytě jantarovou barvu s nádechem kouře.

Luxusní rum Ron Centenario Gran Legado 12 je směs nejlepších, více jak dvanáct let uzrálých, kostarických rumů. Výsledkem zrání je takřka božské pití s příchutí karamelů a ořechů. Znalci možná rozeznají i tóny tropického ovoce. Typická je jantarová barva a vůně dubového sudu.

Exkluzivní rum Ron Centenario Fundación 20 není pití pro kašpary, ale pro opravdové znalce! Výroba je založena na originálním mixu kvalitních rumů a trpělivém zrání. Pomalé zrání v sudech z bílého amerického dubu dodává rumu perfektní chuť. Připravte se na stopu javorového sirupu, banánu, skořice a bohatý karamelový konec.

Ron Centenario Homepage

Ron Zacapa – Guatemala

Středoamerický rum Ron ZacapaI největší pijan tuzemáku už o něm snad někdy slyšel. Tento superprémiový rum z Guatemaly je opravdovou legendou a takřka božským artefaktem na poli elitního alkoholu. Ron Zacapa Solera 23 se vyrábí z medu cukrové třtiny a poprvé si na něm mohla veřejnost pochutnat v roce 1998. Rum je nejdříve destilován destilační kolonou, následně zraje v nevypálených i vypálených sudech ve výšce 2300 metrů.

K unikátní chuti luxusního guatemalského rumu přispívají sudy po bourbonu, Oloroso sherry a sherry Pedro Ximenez.

Ochutnejte 40% plody jedinečného výrobního procesu, mistrovské práce a mayské kultury v pohodlí Žižkova.

Ron Zacapa Homepage

Ron Botran Reserva & Solera – Guatemala

Středoamerický rum z GuatemalyDalší známý zástupce guatemalských tmavých rumů. K jeho výrobě se používají rumy různého stáří (5-14 let) destilované z panenského sirupu z cukrové třtiny. Silně aromatický rum Ron Botran Reserva se vyznačuje dubovou a vanilkovou vůní. Chuťové pohárky připravte na mix skořice, karamelu, snad i špetku javorového sirupu.

Naproti tomu Ron Botran Solera 1893 je aromaticky bohatý na ovoce, sušené ořechy, koření. Směs ročníkových rumů až 18 let starých je známá svou dřevnatou chutí ozvláštněnou banánem a karamelem.

Ani jeden z 40% destilátů Ron Botran není zbytečně sladký.

Homepage Ron Botran

Ron Malteco – Guatemala

Guatemalský rum Ron MaltecoDesetiletý guatemalský rum Malteco Aňejo Suave 10 Aňos je směsí elitních rumů malé středoamerické země. Milovníci tohoto třtinového rumu ho zbožňují především pro jeho mírnou nasládlost, ideální lehkost a zajímavé chuťové vibrace.

Toužíte-li jemně zarelaxovat s vyváženým rumem a lákají vás tóny vanilky, karamelukandovaného ovoce a tmavé čokolády, nemůžete ho nevyzkoušet!

V dubových sudech dlouhodobě stařený rum produkovaný z třtinové štávy nabízí večerní zábavu na slušných 40,5%.

Ron Zafra & Abuelo – rumy z Panamy

Poslední středoamerickou zemí, ze které jsme vybrali rumy, je Panama. Tmavý, jantarově zabarvený rum Ron Zafra se pyšní plným a bohatým vanilkovým aroma a lehce ovocno-karamelovou chutí. Ron Zafra je jednavadcetiletý rum s 40% alkoholu.

Druhým zástupcem panamských rumů je Ron Abuelo. Tmavý, jemně načervenalý rum s obsahem alkoholu 37,5%, intenzivní vůní a velmi jemnou rovnovážnou chutí.


Jihoamerické rumy

Ron Diplomatico – rum z Venezuely

Ron Diplomatico rum - komplet sadaRon Diplomatico, venezuelský rum nejvyšší kvality ve třech variantách, které uspokojí jak začínajícího, tak zkušeného znalce rumů. Unikátní přírodní podmínky, dlouholetá tradice a prvotřídní zkušenosti jsou hlavní příčiny vytříbené chuti a uklidňující vůně. Rumy Diplomatico s 40% obsahem alkoholu.

Nabídku rumů Diplomatico tvoří sedmiletý Ron Diplomatico Aňejo, osmiletý Ron Diplomatico Reserva a Ron Diplomatico Reserva Exclusiva 12. Tento dvanáctiletý, doslova exkluzivní, rum zraje v sudech z bílého kanadského dubu dvanáct let. Rum top kvality se pyšní vyšší sladkostí, ovocnou a intenzivnější chutí. Příjemná a bohatá vůně je jedním z důvodů, proč tento rum získal několik mezinárodních cen a celosvětové uznání.

Výrobce jedněch z nejlepších a nejpopulárnějších jihoamerických rumů, společnost Destileras Unidas se produkci rumů věnuje skoro 50 let. Stavte se a ochutnejte sami!

Ron Diplomatico Homepage

Ron Medellin – Kolumbie

Nejznámějším rumem z Kolumbie je Ron Medellin.

Santa Teresa – Venezuela

Ron Millionairo – Peru


 Další exotické rumy

Putování za exotickými rumy zakončíme v nečekaných místech. Tušili jste, že kvalitní rum vyrábí i na Filipínách nebo Madagaskaru?

Ron Don Papa

Ron Dzama

Fair Rum

Ron Doorleys


Tuzemský rum s plachetnicí

Klasický český rum z Jindřichova Hradce od Fruko Schulz.


Prohlédněte si další UpBar panáky, stačí klik na balónek